Bakan Kurum: ”Riskli Binalarda Oturmayın. Enkaz Altında Can Aramak istemiyoruz”

Şırnak'ta incelemelerde bulunan Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un gündeminde dün Marmara'da meydana gelen 4.2 büyüklüğündeki deprem vardı. Önümüzdeki 5 yılda 1 buçuk milyon riskli konutu dönüştürmeyi planladıklarını belirten Bakan, vatandaşlara da seslenerek "Riskli binalarda oturmayalım. Biz enkaz altında can aramak istemiyoruz." dedi.

Bakan Kurum, konuşmasının bir bölümünde;

"İstanbul'da bir deprem yaşadık, 4.2 büyüklüğünde Marmara açıklarında bir deprem yaşandı. Deprem terör kadar tehlikelidir. Bakanlık olarak bir hedef ortaya koyduk. Önümüzdeki 5 yıllık süre içerisinde 1 buçuk milyon konutun dönüşümü noktasında. Ve bunun merkezi de İstanbul’dur. Bu konuda İstanbul’da bütün ekiplerimiz ile birlikte çalışmalarımızı yürütüyoruz. Hemen hemen her ilçemizde bir projemiz var ve acil, öncelikli dediğimiz alanların dönüşümünü sağlama noktasında çalışmalarımızı hayata geçiriyoruz. 

Vatandaşlarımıza buradan bir kez daha duyurmak gerekirse riskli binalarda oturmayalım. Biz enkaz altında can aramak istemiyoruz. Vatandaşlarımızı aramak istemiyoruz. Gelin, biz her türlü işbirliğine hazırız. Her türlü projeye verilecek desteklere hazırız. Biz kararlı bir şekilde şehirlerimizi depreme hazır hale getireceğiz. Bu konudaki kararlığımız devam ediyor" dedi.

Yazar
Dünyanın Sesi

0 yanıt Bir yanıt yazın

Yanıtınızı Bırakın