Yaşlı Komşusunu Darp Eden Halil Sezai Tutuklandı

Tuzla'da komşusunu darp ettiği gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan ve savcılığın talimatıyla mevcutlu şekilde ifadeye çağrılan şarkıcı Halil Sezai Paracıkoğlu, tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Gece ilerleyen saatlerde şarkıcının "silahla kasten yaralama" suçundan tutuklandığı öğrenildi.

Öte yandan Halil Sezai'nin savcılıkta verdiği ifadesi de ortaya çıktı. Sezai, "Küfür ve hakaret edince bir anlık sinirle birkaç kez vurdum." dedi. Kendisinin de yaralandığını anlatan Sezai, darp ettiği şahsın şehadet getirdiğini duymadığını belirtti. 

Dün ifade vermeye çağrılan Halil Sezai tutuklanma talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Gece geç saatlerde şarkıcının tutuklandığı bildirildi.

"Bir anlık sinirle birkaç defa vurdum"

Halil Sezai'nin savcılıkta verdiği ifadesi ortaya çıktı. İfadesinde Hüseyin Meriç'i yaklaşık 2 yıldır tanıdığını belirten Sezai, "Geçmişte Hüseyin Bey'le defalarca yemek yiyip vakit geçirmişizdir. Daha sonra bu samimiyetimize güvenerek çekim için bu villayı kullanabileceğimizi düşündüm. Hüseyin Meriç ile görüşmeye gelirken sevdiği bir çiçeği aldım." dedi.

İfadesinde, "Hüseyin Bey ile samimiyetimize istinaden bu odun parçasını şaka amacı ile kendisine uzattım" şeklinde beyanda bulunan Sezai, şu şekilde devam etti: 

"Bahçedeki tartışmamızda ben kesinlikle Hüseyin Bey'in ikametinin içine girmedim. Tüm tartışma villanın ortak müştemilatında gerçekleşmiştir. Daha sonra Hüseyin Bey sokakta küfürlerine ve tehditlerine devam edince bir anlık sinirle kendisine birkaç defa vurdum. Ben de o sırada kendisine küfür etmiş olabilirim. Şahsa bu sırada 'Ezan mı okuyorsun sen? Ezan okumak sana mı kaldı' şeklindeki söylemim olayla veya dini değerlerle hiçbir alakası yoktur."

"Şehadet getirdiğini duymadım"

Sezai ifadesini şu şekilde sonlandırdı: 

"Tamamen Hüseyin Bey'in geçmişte villanın bahçesinde sürekli yüksek sesle ezan ve ilahi tarzı kayıtlar açıp taciz amaçlı dinlemesinden dolayıdır. Olay esnasında kesinlikle ezan okuduğunu veya şehadet getirdiğini duymadım. Kendi konserlerimde dahi ezan okunduğunda konserime ara verip ezanın bitmesini beklemişimdir. Yaşanan bu kavga esnasında Hüseyin Bey de beni darp etmiştir. Ben de yaralandım."

Yazar
Dünyanın Sesi

0 yanıt Bir yanıt yazın

Yanıtınızı Bırakın