1 AYLIK YAĞIŞ 8 SAATTE YERYÜZÜNE İNERSE NE OLUR?

İzmir’de sağanak yağış etkili oldu. Sokaklar ve caddeler göle döndü. Ayrıca çok sayıda ev ve iş yerinde de su baskınları yaşandı.

Sel nedeniyle ulaşım bazı bölgelerde aksamış durumda. Yüzlerce aracın sel sularına kapılıp sürüklendiği açıklandı.

İzmir'in Karabağlar ve Balçova ilçesinde taşan derelerin felaketi arttırdığı bildiriliyor.

Yollarda mahsur kalan vatandaşlar kepçeler yardımıyla kurtarıldı. Ekiplerin şehir genelindeki yardım ve kurtarma çalışmaları devam ediyor.

CAN KAYBI VAR

İzmir Valiliği'nden yapılan son açıklamaya göre ise Menderes ilçesinde sel sularına kapılan 1 kişi hayatını jaybetti

İZBAN SEFERLERİ DURDURULDU

İZBAN, şiddetli yağış nedeniyle Turan-Halkapınar arasındaki tren seferlerinin geçici olarak durduğunu, Kemer-Gaziemir arasında ise tek hat üzerinden seferlerin yapıldığını ilan etti.

ZORUNLU HALLER DIŞINDA EVDEN ÇIKMAYIN İKAZI

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından, "Zorunlu olmadıkça evden çıkılmasın" uyarısı yapılmasının ardından valilik de kamu çalışanlarının 1 gün izinli olduğunu duyurdu. 

1 AYLIK YAĞIŞ MİKTARI BİRKAÇ SAATTE GERÇEKLEŞTİ

8 saatte bir aylık yağışını alan İzmir'de yağışlar yarın akşama kadar devam edecek.

Mahir İmray isimli bir vatandaş şunları söyledi:

 “Bu sokakta 81 yıldır oturuyorum. Her yağmurda bu sokak, bu afeti yaşıyor. Burada altyapı sorunu var. Muhtarımız ile birlikte defalarca müracaat ettik. Yüzeysel bir çalışma yapıyorlar. Oyak Sitesi’nde yokuş aşağı gelen sular bizim binalarımıza doluyor. Gider yok. Gelen çamur rögarları tıkıyor. Dükkanlar ve araçlarımız sular altında kalıyor. Her yağmurdan sonra bunu yaşıyoruz. Biz yetkililerden acil ve kalıcı bir çözüm istiyoruz. Saat 04.00 gibi sokaklar doldu. İtfaiye çağırdık. Sokağın başından evin önüne itfaiye yaklaşamadı. Vatandaşlar kendi çabalarıyla çıktı. Bizim günahımız bu sokakta oturmak mı? Otopark yeri yok ki. Yol kenarına nizami şekilde park ettik arabamızı. Zararımızı kim karşılayacak?"

Yazar
Dünyanın Sesi

0 yanıt Bir yanıt yazın

Yanıtınızı Bırakın