Teslimat Koşulları

Alıcı tarafından Site üzerinden sipariş edilen ürünler Satıcı’nın belirlediği hizmet teslim şekli ve yöntemleri ile ARNOMA MEDYA TEKNOLOJİ YAZILIM İNŞAAT İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ tarafından karşılanır.


Satıcı, Alıcı’nın sipariş ettiği ürünleri belirtilen şekilde tam ve eksiksiz olarak teslim etmekle yükümlüdür. Alıcı malı teslim anında kontrol ederek teslim almakla yükümlüdür. Alıcı teslim anında ürün(ler) ile ilgili bir sorun tespit etmesi halinde sorunun niteliğini içeren bir tutanak tutmak, tutanağı imzalayarak kayıt altına alıp 3 (üç) iş günü içinde konuyu Satıcı’ya yazılı olarak bildirmek ve tutanağın aslı gibidir yapılmış kopyasını Satıcı’ya iletmekle yükümlüdür (“Ayıp Bildirimi”). Aksi halde Satıcı ürünlerde tespit edilen eksik ve ayıplardan sorumlu olmayacaktır.


Satıcı, Alıcı’nın teslimat sırasında oluşan doğrudan zararlarından sorumludur. Ürünlerde teslimat tamamlandıktan sonra oluşabilecek hasarlardan Satıcı sorumlu tutulamaz.


Satıcı Ayıp Bildirimi’ni aldığı tarihten itibaren 7 (yedi) gün içinde ürünleri Alıcı’dan teslim almak ve ayıp incelemesi yapmakla yükümlüdür. Satıcı bu inceleme sonucu ayıplı olduğunu tespit etiği malları Alıcı’nın talebine uygun olarak değiştirmekle veya ayıplı malın bedelini Alıcı’ya iade etmekle yükümlüdür.