ALON Müzik, Grup Abdal Solistlerinden Burcu Sarak’ın, ilk solo çalışması “Bitecek bu Hasret’i” kayıt altına aldı

İstanbul Başakşehirde; Profesyonel ekip, ekipman ve ses kayıt cihazları aracılığı ile; Albüm ve Demo kayıtları oluşturan, Mix - Mastering - Dublaj  ve Seslendirme hizmetleri sunan ALON Müzik; bu kez de Grup Abdal solistlerinden Burcu Sarak’ın, tam da Koronavirüs günlerine uygun bir şarkısını “Bitecek Bu Hasret’i “ kayıt altına aldı. 


Burcu Sarak’ın ilk profesyonel solo çalışması olan “Bitecek bu Hasret’in sözleri kendisine, müziği ise Kerem Kekeç'e ait. Enstrümanları ile de Onur Gügercinoğlu eşlik etti.


Burcu Sarak Kimdir? 

1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Burcu Sarak, İlkokul ve Ortaöğrenimini doğup büyüdüğü İstanbul’da tamamlamıştır. Ardından Trakya Üniversitesi Turizm Bölümü’nde okuduğu dönemde çeşitli müzik gruplarında yer almıştır.

Daha sonra müzikal yönüne ağırlık vermek istemiş ve MCM Müzik Merkezi Korosu’nda görev almıştır. Diğer bir yandan gitar eğitimi, Beksav Sanat Merkezi Şan Eğitimi, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Şan eğitimi almıştır.

Kariyerine müzik alanında devam etme kararı almış olup, çeşitli amatör gruplarda sahne almaya başlamıştır. Bu süreçte arkadaşı Ali Ekber Kayış'ın stüdyosunda demo kayıtlar yapmıştır. Bu kayıtların alındığı süreçte, Ali Ekber Kayış'ın, Grub Abdal'da yer alır mısın teklifi ile gruba dahil olmuştur.

Geçmişten günümüze bir çok özgün ve halk müziği icra eden amatör gruplarda solist olarak müzik hayatını sürdürmüştür. 2010 yılında ise Türkiye’nin önemli gruplarından olan Grup Abdal’a dahil olarak müzik kariyerine devam etmiştir.

Bugün de gruba devam etmenin yanı sıra ilk solo çalışması Bitecek Bu Hasret adlı single ile tüm dijital müzik platformlarında karşımıza çıkmaktadır.


27 Nisan 2020 Pazartesi

#dünyanınsesi #BurcuSarak #ALONMüzik #BitecekBuHasret #GrupAbdal
Yazar
Dünyanın Sesi

0 yanıt Bir yanıt yazın

Yanıtınızı Bırakın