BEYAZ'A EN ÇOK YAKIŞAN ''BAYRAK KIRMIZISI''

Karadeniz'in şirin ili Samsun, Tabiat Ana'nın en görkemli mucizelerinden olan beyaz örtü ile kaplandı. Göğün kocaman maviliğinin en uç noktasından yeryüzüne düşüveren kristal taneleri seyrine doyum olmayan manzaraları bizlere sundu.

Ağaç dallarına salkım salkım tüneyen karların eşsiz beyazlığı, kim bilir hangi düşünceleri beynimize hücum ettiriyor. Hayallerimiz, kırık düşlerimiz, geleceğe dair planlarımız, geçmişin karanlık dehlizlerinde yitirdiklerimiz, gidilecek uzun ve uzak yolların haritaları... Tüm bunlar bu düşünceler okyanusunda bir damla bile değil, aslında.

Benim yüreğimden aklıma düşenleri ise sözcükler dünyası şöyle aktarıyor:

GEÇMİŞİ ANIMSATAN AK KRİSTAL TANELERİ VE BEYAZ'A EN ÇOK YAKIŞAN ''BAYRAK KIRMIZISI''

Bir Türk için kırmızının üstündeki beyaz ay ve yıldız kutsaldır. Türkler, onun gölgesini vatan bilir. Bu yüzden göğün büyük turkuaz çadırına bakan gözler yeryüzüne doğru yöneldiğinde en yüksekte Türk şehitlerinin kırmızı kanının üzerindeki beyaz ay-yıldızı arar. Peki ya bulamazsa? O zaman bilir ki Türk ulusu öz vatanında garip, öz vatanında paryadır. Türk ülkesinde burçlarında Türk bayrağının nazlı nazlı dalgalanmadığı kaleler vardır. O zaman koca bir ulus kadınıyla, çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla, erkeğiyle bir Türk başbuğunun ardından gider. ''Gök otağımız, güneş tuğumuz'' sözünü töre saymış ataların torunları ''Ya İstiklal Ya Ölüm!'' nidalarıyla o kalelerin surlarına ulaşır. Tüm kaleler azad edilir ve Türk milletinin öz kanı bayrak olur. Türk budunu (ulusu) Mustafa Kemal Atatürk'ün kurucusu olduğu Türkiye Cumhuriyeti ile Anadolu'da kıyamete kadar var olacağını dünya tarihine kazır.

Kuruluşun ve kurtuluşun şehri Samsun'u saran beyaz kar örtüsü, sizlere de bayrak kırmızısını hatırlatsın. Her bir kristal tanesi Türk bayrağının ay ve yıldızıdır. Bu mucizeler, Türk şehitleri ardından gökyüzünden düşen hüzün yumaklarıdır. 

Türk ulusu içinde ''Ezan dinmez ve bayrak inmez'' diyen birileri oldu. Dünyanın son gününe kadar da olmaya devam edecektir. Onlar ''vatan!'' dedi. Onların vuslatı aslında sonsuzluktu. O yüzden bu dünyada sılaya kavuşamadılar. Ama bekliyorlar. Arşın en yükseğinde bekliyorlar. Mahşer gününde onlar o kadar çok olacak ki...

Türk kadını!, Türk çocuğu!, Türk ulusu! Kuzey Irak'ta hain teröristlerin şehit ettiği vatan evlatları için sen de bir bayrak as. As ki beyaza en çok yakışan bayrak kırmızısı nazlı nazlı dalgalansın.

YAZAN, DÜZENLEYEN, VİDEO KURGUSU YAPAN: MUHARREM KOÇAK

Yazar
Dünyanın Sesi

0 yanıt Bir yanıt yazın

Yanıtınızı Bırakın