BU KADARI PES DEDİRTTİ, SAPIK ADLİ KONTROL İLE SERBEST KALDI

Edinilen bilgiye göre, Samsun Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları takip ve tespitler sonucunda Samsun'da bir kişinin değişik materyallerden oluşturduğu koleksiyonuna çocuk müstehcen görüntülerini topladığını tespit etti. Siber polisi önce şahsın ismini ve ardından da kaldığı adresi belirledi.


İlkadım ilçesinde yalnız yaşayan E.Y.'nin(33) evine operasyon düzenlendi. Yapılan aramalarda E.Y.'nin değişik kategorilerde oluşan malzemeler ile oluşturduğu koleksiyonuna internetten VPN kullanarak ulaştığı birçok çıplak çocuk görüntülerini toplayıp bunları biriktirdiği tespit edildi. Gözaltına alınan E.Y. ile birlikte içinde çocuk müstehcen görüntüleri ile sokakta yürürken çekilmiş müstehcen kadın fotoğrafları ile dijital materyallere incelenmek üzere el konuldu.


Yine bu kişinin kimlikleri tespit edilemeyen yetişkin kadın şahısların sokakta yürür iken gizli kamera ile müstehcen  görüntülerini çekerek bunları da bir kategoride koleksiyonuna eklediği ileri sürüldü. Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusu tamamlanan E.Y. bugün Samsun Adliyesi'ne sevk edildi. Savcı tarafından tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen E.Y. mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Yazar
Dünyanın Sesi

0 yanıt Bir yanıt yazın

Yanıtınızı Bırakın