Coronavirüs Suikastı! Şaşılacak Bir Haber!

Yurdum insanı birbirinden ilginç olayların kahramanı olmaya devam ediyor. Bu kez adres Adana ilimiz. Yaşanılan enteresan olaylar ile özellikle sosyal medyada bazen adını çok duyduğumuz Adana'da şaşırtan bir hadise daha yaşandı.

OTO GALERİCİNİN BAŞINA GELENLER

Ramazan Ç. isimli bir vatandaş, Adana'da ota galericilik İbrahim Ünverdi'nin verdiği 215 bin TL ile sırra kadem bastı. Ramazan Ç.'nin İbrahim Ünverdi'nin yanında çalışan bir işçi olduğu öğrenildi. 

CORONAVİRÜS BULAŞTIRMAYA ÇALIŞTIĞI ÖNE SÜRÜLDÜ

Ramazan Ç. isimli işçinin kendisine covid-19 virüsü bulaşmış bir hastadan aldığı tükürüğü patronunun içeceğine karıştırmaya çalıştığı öne sürüldü. Pes dedirten bu iddianın zanlısı ise çok geçmeden yakayı ele verdi.


OLAY NASIL YAŞANDI?

 Kentte, geçen yıl eylül ayında oto galericilik yapan İbrahim Ünverdi’nin iddiaya göre, otomobil satışından elde ettiği 215 bin TL'yi ofise götürmesi için verdiği çalışanı Ramazan Ç., parayla birlikte ortadan kayboldu.

Olaydan birkaç gün sonra Ünverdi'nin ulaştığı Ramazan Ç., parayı borcu olduğu tefeciye verdiğini öne sürüp, telefonunu kapattı. Ünverdi, başka bir personelinden, Ramazan Ç.'nin bir koronavirüs hastasından 500 lira karşılığında tükürük aldığını ve içeceğine koymaya çalıştığını öğrendi. 

EMNİYET GÜÇLERİ ZANLIYI  YAKALADI

Olayın basına yansımasının ardından Ramazan Ç.’nin daha çok sinirlendiğini öne süren Ünverdi, tehdit mesajları almaya başladığını kaydetti. Bunun üzerine Adana Adliyesi’ne giden Ünverdi, Ramazan Ç. hakkında öldürmeye teşebbüs ve tehdit suçlarından şikayetçi oldu. Ünverdi’nin şikayetinin ardından Ramazan Ç., 10 Şubat’ta saklandığı evde yakalandı. 

İDDİLARI REDDETTİ

Sorgusu tamamlanan Ramazan Ç., Adli Tıp Birimi'nde sağlık kontrolünden geçirildiği sırada, korona hastasından alınan tükürüğün yalan olduğunu, İbrahim Ünverdi’nin kendisini 1 milyon lira dolandırdığını ve Ünverdi’nin tefeci olduğunu iddia etti. Sağlık kontrolünden geçirilen Ramazan Ç., 'dolandırıcılık' suçundan adliyeye sevk edildi. 

Ramazan Ç.’ye ev hapsi cezası verildi.Yazar
Dünyanın Sesi

0 yanıt Bir yanıt yazın

Yanıtınızı Bırakın