Ermeniler bu kez ateşle oynadı! Aliyev ateş püskürdü! Türkiye'den son dakika açıklaması

Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan arasında yapılan ateşkesin üzerinden 24 saat geçmemesine karşın Ermeni tarafından sivil yerleşim yerlerine saldırı düzenlendi. Azerbaycan buna çok sert bir şekilde karşılık verdi. Türkiye ise Ermenistan'ın ateşkese rağmen saldırgan tutumunu devam ettirmesini kınayarak Rusya ile bir görüşme gerçekleştirdi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den de son dakika açıklaması geldi.


Son dakika haberi: Ermenistan ateşkesi ihlal etti. Gece boyunca düzenlenen saldırılarda 9 sivil hayatını kaybetti, 34 kişi yaralandı. Türkiye ise yaşanan bu gelişmelerin ardından devreye girdi.


ALİYEV'DEN AÇIKLAMA: LAYIKIYLA CEVAP VERİLECEK

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'ın sivilleri hedef almasına ilişkin, "Azerbaycan tarafı tüm bunlara layıkıyla cevap verecek." ifadesini kullandı.


Aliyev, Ermenistan'ın saldırılarına ilişkin açıklamayı Twitter hesabından yaptı.

Ateşkesi bozan Ermenistan'ın, Gence'deki sivilleri roketlerle hedef aldığını belirten Aliyev, bunun savaş suçu olduğunu ve Cenevre Sözleşmesi'nin ihlali anlamına geldiğini kaydetti.

Saldırıları, Rusya'nın arabuluculuğunda gerçekleştirilen ateşkese saygısızlık olarak nitelendiren Aliyev, Ermenistan'ın siyasi ve askeri idaresinin bunun mesulü olduğunu belirtti.

Kaynak : haber7
Yazar
Dünyanın Sesi

0 yanıt Bir yanıt yazın

Yanıtınızı Bırakın