Kuzey Irak’ta Hain Teröristlere Karşı Yürütülen Pençe Kartal-2 Harekâtında Şehit Olan Askerlerimiz...

10-02-2021/ Türkiye Cumhuriyeti Millî Savunma Bakanlığı:

‘’Irak kuzeyi Gara bölgesinde başlatılan Pençe Kartal-2 Harekâtında 10 Şubat 2021 tarihinde teröristlerle çıkan çatışma sonucunda iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, dört kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmiştir.

Bölgede tespit edilen hedefler hava harekâtı ile isabetle vurulmuş, terör örgütünün söz konusu bölgedeki varlığına ağır bir darbe indirilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz.’’


11-02-2021/ Türkiye Cumhuriyeti Millî Savunma Bakanlığı:

‘’Irak kuzeyi Gara bölgesinde başlatılan Pençe Kartal-2 Harekâtı'nda 10 Şubat 2021 tarihinde teröristlerle çıkan çatışma sonucunda yaralanarak hastaneye sevk edilen bir kahraman silah arkadaşımız, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 11 Şubat 2021 tarihinde şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.’’


‘’Kahramanlık ne yalnız bir yükseliş demektir,

Ne de yıldızlar gibi parlayıp sönmektir.

Ölmezliği düşünmek boşuna bir emektir;

Kahramanlık; saldırıp bir daha dönmemektir.

Sızlasa da gönüller düşenlerin yasından

Koşar adım gitmeli onların arkasından.

Kahramanlık; içerek acı ölüm tasından

İleriye atılmak ve sonra dönmemektir.’’

HÜSEYİN NİHAL ATSIZ

EDİTÖR MUHARREM KOÇAK'IN KALEMİNDEN:

''Mısralarda da yazıldığı gibi savaş, onları karlı dağlara götürdü. Vatan evlatları da Türk bayrağının kızıllığında ısındı. Onlar; geçilmez denilen sarp kayalıklarda, kartalların yuva yaptığı yüksek zirvelerde çakal avına çıkan bozkurtlardı. Kutlu atalarının öğretisini mefkure saydılar. Neydi o mefkure? Hasta yatağında ölmeyi utanç saymak. Er meydanında mertçe dövüşerek toprağa düşmeyi kutsal bilmek.

Tan vaktinde Dünya’nın bir yarısı gün ışığı ile buluşur. Ama bu sabah ufukta şafak söktüğünde Türkiye’nin üzerine çöken kapkara bulutlardan Nuh Tufanı kadar su damlası yeryüzüne ulaşsa bile yürekleri kasıp kavuran od’u söndürmeye yetmeyecekti.

Memleket sevdasına sahip olanların yükleri ağırdır. Ölüm ile eğlenirler. Gerektiğinde mukaddes saydıkları değerler için can vergisi ödemeye razıdırlar. Türk ordusu, 2 bin yıldan fazladır karada harp etmektedir. Türk kahramanlık şiirine nice dizeler kanla yazıldı. Yazılmaya da devam ediyor. İnsanlık var olduğundan beri de namertler kaçıyor, mertler dayanıyor. Çünkü zaman denilen mefhum var olduğunda insanoğlu için yazılmış olan kurallardan bir tanesi de bu idi.

Türk ordusunun kavgası büyük mahşer gününe kadar bitmeyecek. Türk ulusu ile asırlık hesabı olanlar durmayacak. Ama buna karşılık Türk kahramanlık şiirine yeni sözler Türk baturları tarafından kazınacak. Yurdumuza göz koyanlar aşağılık birer yaratık olduklarından dolayı tabiatları gereği hainlik yapmaktan vazgeçmeyecek. 

Irak’ın kuzeyindeki cenk meydanında yiğitçe vuruşarak ve düşmanla göğüs göğüse çarpışarak can verenler ecdatlarının ruhlarını aziz kıldılar. 3 baba ‘’Vatan sağ olsun!’’ diyecek. Peki ya analar? Peki kınalı kuzularını kaybedenler? Onların içindeki fırtınayı, kasırgayı kendilerinden başka bilen tek varlık Allah’tır. Bizlerin gözlerinden süzülen iki damla yaş sadece. Türk analarının göz pınarları kuruyalı o kadar uzun zaman oldu ki…

Her şehidin evi birer vatandır. ‘’İstikamet neresi?’’ diye sorulan soruya ‘’Kızıl elma’’ diye cevap veren Türk askeri bozkurttur. Çocukları dağlarda, vadilerde, şehirlerde, köylerde, kanyonlarda, yalçın kayalıklarda… kısacası vatanın her bir çakıl taşında şehadet şerbetini içen babaların kendileri yıkılmaz ve sarsılmaz kocaman sıradağlardır. Özünden bir parçaları Türk ordusuna emanet edip vuslatı bekleyen Türk anaları, sizler en yücelerdensiniz. Çok sevdiği, yârim dediği, bir ömür boyu bir yastığa baş koymayı ümit ettiği eşine kavuşamayan Türk kadınları, ‘’Cennette, birlikte olacağız’’ diyenlerdir. Ya hiç birbirini öpüp koklayamayan babalar ve çocuklar…

SÖZ BİTTİ!''

Yazar
Dünyanın Sesi

0 yanıt Bir yanıt yazın

Yanıtınızı Bırakın