O Ülkede Covid-19 Yasakları Sona Erdi

İber Yarımadası'nın güney ucundaki İngiliz Denizaşırı Toprağı Cebelitarık'tan covid-19 salgını tedbirleri konusunda önemli bir açıklama geldi.

HÜKÜMET YAZILI AÇIKLAMA İLE KAMUOYUNA DUYURDU

Cebelitarık özerk yönetim hükümeti tarafından yapılan yazılı açıklamada, 28 Mart Pazar gününden itibaren kamusal alanlarda maske takma zorunluluğunun kaldırılacağı, bar ve restoranların saat 02.00'ye kadar faaliyet gösterebileceği bildirildi.

Hükümet, Kovid-19 tedbirleri kapsamında uygulanan saat 24.00'ten itibaren gece sokağa çıkma kısıtlamasının da bu akşam sona ereceğini kaydetti.

AKTİF VAKA SAYISI: 25

Kovid-19 aşılamalarına 9 Ocak'ta başlayan ve ilk doz aşılamaları tamamlayan Cebelitarık'ta ikinci doz aşı olanların sayısı da 21 bini geçti.

Yarımadada, 10'u ziyaretçi olmak üzere karantinada tutulan toplam 25 aktif vaka bulunuyor.

COVİD-19'DAN ÖLEN SAYISI 100'DEN AZ

Salgının başlamasından bu yana geçen 1 yılda Cebelitarık'ta 4 bin 270 vaka tespit edildi, Kovid-19'dan şimdiye kadar 94 kişi hayatını kaybetti.

'TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAMALIYIZ'

Cebelitarık Başbakanı Fabian Picardo, vatandaşları uyararak şunları söyledi:

"Yaşlı bakımevinde çalışan ve diğerleri gibi tüm aşılarını olan bir personelin enfeksiyon kaptığını gördük. Dolayısıyla aşı olduktan sonra bile tetikte kalmamız gerektiğine dair kanımız var." 


Yazar
Dünyanın Sesi

0 yanıt Bir yanıt yazın

Yanıtınızı Bırakın