Sahte Gelinlerin 45 İldeki Büyük Vurgunu

45 İLE YAYILAN ÇETE 9 MİLYON TL VURGUNU NASIL YAPTI?

Türkiye'yi sarsan sahte gelin çetesinin bilinmeyenleri televizyon programcısı, haber spikeri ve muhabiri Didem Arslan Yılmaz'ın programında ortaya çıktı.

Toplam 45 ilde dolandırıcılığın yapıldığı tespit edilen sahte gelin operasyonunda sahte gelinlerin elebaşı olduğu belirtilen Derya Akkuş, gözaltına alındı.

Mağdurlardan toplanan paranın ise toplamda 9 Milyon Türk Lirasını bulduğu ifade edildi. Sahte gelinlere dair ortaya çıkan görüntüler ise şaşırttı.  Sahte gelinlerin evlilik programlarında kendilerine eş aradığı görüntüler ise evlilik çetesinin her yere dağıldığını gösterdi. 

TV PROGRAMINDA HER ŞEYİ İTİRAF ETTİ

Sahte evlilik suç örgütüne katılan 20 yaşındaki Melisay Tosun, Didem Arslan Yılmaz'ın Tv programında her şeyi anlattı. Melisay Tosun'un Antalya'da yaşayan annesi Dilek Köse de kızının sahte gelin örgütüne katıldığını söylemişti.

Köse, kızının 2018 yılında Emirhan isimli bir kişiyle, henüz 16 yaşındayken kaçıp evlendiğini, daha sonra da 18 yaşına girdikten sonra Balıkesir, Uşak ve Afyon illerinde sahte gelin olarak evlendirildiğini de sözlerine eklemişti.

Çeteye nasıl katıldığını ve çetenin kirli yüzünü anlatan itirafçı Tosun'u, canlı yayın esnasında stüdyoya gelen polis ekipleri gözaltına alarak karakola getirdi.

MELİSAY TOSUN'UN İTİRAFLARINI, GÖZYAŞLARINI, POLİS TARAFINDAN GÖZALTINA ALINIŞINI VE ANNESİNİN SON SÖZLERİNİ İZLEMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ VİDEOYU SEYREDİN
Yazar
Dünyanın Sesi

0 yanıt Bir yanıt yazın

Yanıtınızı Bırakın