Samsung ve Tutarsız Türkiye Fiyat Politikası

Dünya akıllı telefon (smart phone) piyasasının büyük bir kısmını elinde tutan Güney Koreli büyük şirket Samsung, Türkiye'de uyguladığı garip fiyat politikası ile dikkat çekiyor.

FİYAT DENGESİZLİĞİ VAR

Geçtiğimiz yıl Mart ayında ülkemizde 14.500 TL’lik etiket fiyatıyla raflardaki yerini alan Galaxy Z Flip şimdilerde yalnızca 7500 TL civarı fiyatlardan satılmakta. 1 yıldan az bir sürede yaşanan bu büyük fiyat değişimi ise normal bir durum değil.

Bu sadece Z Flip modeline has bir yaklaşım değil. Diğer yüksek fiyatlı Galaxy modellerinde de aynı durumun söz konusu olduğunu görebilirsiniz.

Örneğin şimdi Galaxy S21 Ultra 16.000 TL gibi absürt bir fiyatla raflardaki yerini almış durumda. Muhtemelen bu telefon kısa sürede 10.000 – 12.000 TL bandına kadar düşecektir. Çünkü 25.000 TL’den Türkiye pazarına giren Fold 2 bile şimdilerde 16.000 TL civarında fiyatlara satılıyor.

BEKLEYİN, SONRA UYGUN FİYATA ALIN

Uzun lafın kısası yeni çıkmış bir Samsung modelini asla yeni çıkmışken almayın. Yoksa üzülürsünüz. Çünkü Samsung modelleri yüksek fiyatla Türkiye’de satışa girip sonradan değer kaybeden modeller.


Yazar
Dünyanın Sesi

0 yanıt Bir yanıt yazın

Yanıtınızı Bırakın