Vahşetin Böylesi Görülmedi

Samsun Havza’da ayakları kesilerek eziyet edilen yavru köpeğin görüntüsü yürekleri sızlattı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan yavru köpeğe sahip çıkarak sorumluların mutlaka cezalandırılacağını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan Samsun’un Havza ilçesinde iki ön ayağı kesilerek eziyet edilen köpeğin durumuyla yakından ilgilendiklerini belirterek, "Hayvan hakları yasasıyla" ilgili sürecin de devam ettiğini söyledi. 

İNSANLIK DIŞI MUAMELE 

Karaaslan Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: 

“Bugün kamuoyuna yansıyan, Havza'da masum bir köpeğe yönelik vahşet haberi hepimizi derinden üzdü. Konuyu duyduğum ilk andan itibaren tüm ilgililerle görüşmelerimizi yaptık, yakından takip ediyoruz. İnsanlık dışı bir gözleme maruz kalan can dostumuzun tedavisi sürüyor.” 

YASAYLA ÖNÜNE GEÇEMEYİZ  

“Hayvan haklarıyla ilgili, inceleme tamamlanan düzenlemenin yasalaşması için süreç işliyor. Fakat unutmayalım ki caydırıcılığı artırsa da sorunların önüne sadece yasalarla geçemeyiz “vicdan” unsuru olmadan hiçbir meseleyle mücadelede tam anlamıyla başarı yakalanamaz.''

”HAK ETTİKLERİNİ BULACAKLAR“

Savcılığa intikal eden üzücü olay hakkında tüm detaylar soruşturulmaktadır. Söz konusu vahşete sebep olan, insanlıktan nasibini almayan vicdansızların birleştirilerek hak ettikleri cezayı alması konusunda hukuki sürecin takipçisi olacağız.”

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), yaşanan bu dehşet ile ilgili sosyal medyadan şu açıklamayı yaptı:

''Samsun'un Havza ilçesinde yaşlı bir adamın köpeğinin komşusu tarafından -tavuklarına zarar verildiği gerekçesiyle- ön iki patisi kırılıyor. Köpeğin sahibi ise veterinere gitmeden hayvanın bacaklarını koli bantlarıyla sargısını yapıyor... Hayvan birkaç gündür acı içinde kıvranıyor.

Köpeğin ihbarı HAYTAP'a ulaşır ulaşmaz Samsun temsilcisi arkadaşlarımız Havza'ya giderek onu sahibinden alıyor. Dün gece itibarıyla tedavisini başlattık. 3,5 yaşındaki hayvancağızın  öncelikle  kan değerlerinin düzelmesini bekleyeceğiz. Ardından ameliyat olacak.

Adını Pamuk koyduğumuz zavallı köpeği maalesef çok acılı ve çok uzun bir tedavi süreci bekliyor. Emin olun HAYTAP olarak elimizden gelenin en iyisini yapmak için mücadele ediyoruz. Tüm masraflarını karşılıyoruz. Aklınız kalmasın. Gelişmeleri önümüzdeki süreçte bu sayfalardan paylaşacağız.

Mala zarar vermekten sahibinin şikayetçi olması için teşvik etsek de mevcut yasalar kapsamında çok ciddi bir ceza çıkmayacağını söylemek istiyoruz. Asıl sorumluların ise yasayı değiştirmemekte ısrar eden ve yaşanan vahşete gözlerini inadına kapatan siyasiler olduğunu tekrar vurgulamak istiyoruz. Suçluyu cezasız ve yaptırımsız bırakırsanız şiddetin dönüp dolaşıp size gelmesinden şikayet etmemelisiniz.'' 

Yazar
Dünyanın Sesi

0 yanıt Bir yanıt yazın

Yanıtınızı Bırakın